Siri za pico!

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

1. avg 2005 18:41

Seveda,le kar na dan z receptom! Marjetka cvetka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. avg 2005 9:51

burbonka, glede tiste pasirke za zelenjavo - jo ima mercator v akciji v svojem novem katalogu (od 4. 8. dalje). Na strani, kjer piše pomoč vsaki gospodinji... je sicer plastičen, torej z vročo zelenjavo dolgo ravno ne bo zdržal, ampak če imajo plastičnega, imajo mogoče tudi kovinskega. Je pa cenovno zelo ugoden - le 749 tolarjev. Torej dobra cena, da probaš, če ti je sploh funkcionalen. Lp, tjas

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

3. avg 2005 11:28

Tjaš, zlata si! Hvala Bom takoj jutri zavila v Mercator. Upam, da bom našla kovinskega. In očitno je zadnji čas, da začnem listati njihove kataloge, če jih že dobim na dom ... burbonka

Artemis  

član od: 9.7.2003

sporočila: 57

3. avg 2005 11:30

_ZALA_, kje je ta foculus? bi šla jaz to probat... Tina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. avg 2005 11:58

http://www.foculus.com/ Recept za kečap bi pa tudi jaz... Loni Makaroni

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

3. avg 2005 13:23

Kovinsko pasirko imam doma in sem fižolovko ( pozimi najmanj enkrat tedensko ) tako tudi pripravljala, oziroma pasirala fižol. Se mi je pa 14 dni nazaj to ni dalo in sem uporabila kar paličnjak. Rezultat je bil popolnoma enak kot pri pasirki, samo velikooooo hitreje in z odločno manj packarije. Je pasirka že na najvišji polici. Čakam samo še na paradižnik - in če se tudi tu obnese - gre v penzijon. Olajšaj si delo, če se to da. Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

3. avg 2005 14:41

Dekleta, evo recepta za kečap. 6 kg zrelega paradižnika, tri kg rdeče paprike, podolgovate, dve veliki čebuli, šopek zelenega peteršilja, dva vejici zelenega dela zelene in žličko mletega popra ter 1 dl olja, sol in sladkor po okusu. Paradižnik, papriko in čebulo očistiš in narežeš na kose, daš vse skupaj kuhat in ko zavre, kuhaš pol ure, potem pustiš, da se ohladi. Potem spasiraš. Olje daš v posodo, vanjo položiš spasirano maso in kuhaš na zmernem ognju do želene gostote. Masa ne sme močno vreti, po malem naj brbota. Vmes nenehno mešaš. Preden končaš s kuhanjem, soliš in sladkaš, dodaš poper in sesekljan peteršilj ter zeleno. Medve z mamo to maso kuhljava vsaj dve uri, da večina tekočine izpari in da je kečap gost, a še vedno tekoč, da lepo steče iz steklenice s širokim vratom. Iz te mase nastanejo okoli trije litri kečapa. Še vroče naliješ v stekleničke in jih takoj zapreš. Mi steklenice potem pustimo pd kakšno koco, da se ohladijo, potem pa z njimi na poličko v mamino shrambo. Moja mama je še tista starega kova: v kleti ima shrambo in na poličkah male steklenice marmelad (maline, robide, ribez, jagode, marelice, kutine), pa sokeci (ribez, maline, hruške, marelice, slive), kompoti (mešan iz sliv in breskev, pa hruškov), orehi z lastnega drevesa, lešniki z lesk ob hiši, pa kisle kumarice, paprika z gorčico, mešana solata, v slanici vložena zelenjava. Kar nostalgija me zgrabi, ko vse to vidim.... Ja, me je zaneslo. Pa nič hudega, priprava ozimnice zame pomeni pravo domačnost. Pozdrav, Mamamia mamamia

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

3. avg 2005 16:40

Mamamia hvala za recept Sem tudi ena tistih, ki me včasih zagrabi nostalgija in me pri pripravi ozimnice obhajajo podobni občutki domačnosti. Hrana iz domače špajze ima pač čisto drugačen okus kot tista iz najbližje trgovine s priokusom po raznoraznih kemijskih substancah. Kako se pa pripravijo paprike z gorčico? lp, burbonka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

3. avg 2005 17:45

Hvala za recept,to bomo seveda sprobali.Mmmm,pica z domačim kečapom,njami! Marjetka cvetka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

3. avg 2005 21:25

Burbonka, paprike z gorčico so sila preprosta zdevščina, pa zelo okusna (meni žal zdaj prepovedana). Gre pa tako: 30 paprik, pol zelenih, pol rdečih, zrežeš na rezance, široke kakega pol cm, šest srednje velikih čebul zrežeš na polmesece, šest strokov česna zrežeš na tanke paličice in sesekljaš pet feferonov (če ne marate pikantnega, vzameš sladke). V posodi zavreš 1/4 l vode in 1/4 l ksa za vlaganje, dodaš tri jedilne žlice sladkorja in eno žlico soli. Kot to zavre, dodaj narezano zelenjavo in kuhaj na zmernem ognju 15 minut. Občasno premešaj. Potem daj maso na cedilo, da se povsem odcedi in ohladi. V skledi zmešaj 1/4 l belega olja in 40 dag gorčice, da masa postane povsem gladka. Primešaj ohlajeno zelenjavo, dobro premešaj in anpolni kozarce ter jih dobro zapri. Po mojih izkušnjah se jed ohrani kakšnih šest mesecev. Pozdrav, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti